www.Radio-Alba.com - Radio Me Muzik Shqip

 

Online Radio: www.Radio-Alba.com - Radio Me Muzik Shqip

Deutschland   
♫ 44100 Hz, 64.0 kbit
 (8 Stimmen)
                      
radio genres :
Misc   
 
 
 
+        
  Add a player for your website
 Status: Off-line
If you know another address URL-stream, please let us know
Example: http://url:portWenn Sie eine andere Adresse URL-stream wissen, lass es uns wissen
Beispiel: http://url:port
http://     Registrieren

  Radio Playlist
  Ihre Radio playlist ist leer
 
  Tv Playlist
  Ihre TV playlist ist leer
 
 

Playlist
Letzte aktualisierung: 05/07/2014 (07:50 GMT+6)

DJ Mike Llama - Llama Whippin' Intro
[Buffer: 40%] (RadioFontana.com 98.8 FM)
[Buffer: 0%] (RadioFontana.com 98.8 FM)
[ICY 401 Service Unavailable] 40%] (RadioFontana.com 98.8 FM)
Wolfgang Gartner feat. Will.I.Am - Forever (Hook N Sling Remix)
[Buffer: 40%] (RadioFontana.com 98.8 FM)
 
RSSKommentare:
 
      Gäste: Vlora    20:55 <> 12. 7. 2011      
Jeni shume Radio e mire!Kur ju ndegjoj e ndie veten si ne shtepi timen!Une jetoj ne Gjermani edhe gjdo dite ju degjoj!Ju pershendes te gjithve ne Radio dhe ju uroj shuem suksese me pune.Vetem edhe nje deshta te them se peralat te diellen mundohuni pak ma interesant me ba me lexim ,jo veq me lexu si lajmet pershembull.me gjithe ju pershendes edhe njeher
 
 
 
      Gäste: AFRIMI    13:59 <> 30. 7. 2011      
JENI SHUM TE MIR
 
 
 
      Gäste: Zymeri    20:38 <> 3. 11. 2011      
Jeni shum te mir na knaqt
 
 
 
      Gäste: nita    19:31 <> 11. 11. 2011      
jeni shum radjo emir veq vazhoni ju per shendes shum klm
 
 
 
      Gäste: besii    21:10 <> 6. 12. 2011      
ju pershendes te gjith degjuesit e radio fontanes
 
 
 
      Gäste: uka    21:12 <> 6. 12. 2011      
ju pershendes shum jeni numer 1 halal ju koft radio fontana ma e ndegjueshmja ne rajon ju pershendet uka abazi budisalc klin veq vazhdoni kshtu ju prift e mbara juve baca zeq ashtu edhe stafit juj
 
 
 
      Gäste: besii    14:36 <> 7. 12. 2011      
pershendetje nga besi
 
 
 
      Gäste: arjeta    15:08 <> 7. 12. 2011      
ju pershendes perzemersisht une arjeta jeni nje radio e mrekullushme vetem ju deshiroj suksese se nuk ka radio me te mir se radio fontana jeni numer 1suksese
 
 
 
      Gäste: naser_drenica    15:17 <> 7. 12. 2011      
uj pershendes jeni radjo shum e mir ju degjoj regulisht jeni shum radio e mrekullushme ju deshiroj put te pa lodhshme se me radio fontanen nu ka bre veq vazhdoni se me te miret jeni klx
 
 
 
      Gäste: adelina    20:07 <> 7. 12. 2011      
une adelina ju pershendes jeni radio numer 1 ne ks
 
 
 
      Gäste: negji    1:21 <> 8. 12. 2011    Munich  
per shendetje istog pershendetje radio fontana si dhe pershendetje stafit te radio fontanes jeni ma te mirt deri tani pershendetje nga ngjei
 
 
 
      Gäste: refki    19:41 <> 9. 12. 2011      
tung nga un refki ju pershendes jeni radjo shum e mir ju uroj sukses. vet vazhdoni se ma te mir jen.
 
 
 
      Gäste: braha    1:14 <> 21. 1. 2012      
bravo fontana ma e mira je- veq perpara
 
 
 
      Gäste: zymer    16:02 <> 25. 1. 2012    Berlin  
Pershedetje radio fontan jeni ma te mir zymeri nga Hamburgu
 
 
 
      Gäste: bela    2:08 <> 8. 2. 2012    Tirana  
pershendetje radio fonta jeni nje nder radiot me te mira qe kam degjuar deri me tani
 
 
 
      Gäste: negji jam    15:55 <> 14. 2. 2012      
jeni shum te mir
 
 
 
      Gäste: kuma    17:29 <> 18. 3. 2012      
pershendetje fontana jeni ma te miret vetem vazhdon kshtu suksese kaloni sa me mir
 
 
 
      Nutzer: eli_pr_36hotmail.com    16:59 <> 19. 3. 2012    Sydney  
persh fontana jeni te ambel kaloni bukur
 
 
 
      Gäste: xoni    19:57 <> 24. 3. 2012    Tirana  
jeni shum te mir vetem vazhdoni kshtu ju deshiroj sukses
 
 
 
      Gäste: arta    22:59 <> 27. 3. 2012    Milan  
ciao radio fontana jini turbo ju pershendet arta
 
 
 
      Gäste: behar    2:14 <> 31. 3. 2012      
hallo pershendetje nag behar sejdijaj nga gjermanija ju pershendet radjon fontanen edhe familjen time nag kosova
 
 
 
      Gäste: vitomirica    2:26 <> 31. 3. 2012      
halo nese ban me pershendet Bacin zheq shum une jam Behar Sehdijaj nga wuppertali i gjermanis edhe e pershendes faamiljen time nga kosova naten e mir e kalofshit mir edhe Real Madriti asht Real ok naten e mir
 
 
 
      Gäste: eli_pr_36@hotmail    15:40 <> 31. 3. 2012    Melbourne  
ju pershndes gith stafin e radiofontana jeni te merkullushem, desha ta pershndes shoqrin time dikur fexhrije selvije kurtin po ashtu avdi kurtin istog klm flm
 
 
 
      Gäste: ALI Mavraj    4:32 <> 1. 4. 2012    Tirana  
o si je aje mir baci zeq a po lodhesh ju pershendes jeni me te miret qaoo qaoo nga aliu saradran
 
 
 
      Gäste: arta    22:03 <> 7. 4. 2012    Napoli  
o ali ku je bre si e kemi at saradran
 
 
 
      Gäste: zemra-te-don@live    14:13 <> 8. 4. 2012      
mirmengjesi ju pershendes nga zemra arjeta me nje kend te flora gashi jena modernizu flm flm nga ju .
 
 
 
      Gäste: zemra-te-don@live    15:01 <> 8. 4. 2012      
MIRMENGJESI BACI ZEQ TE PERSHENDES TY DHE VLOREN I OROJ TE GJITHAT TE MIRA VLORES NE JET FLM FLM
 
 
 
      Gäste: zemra-te-don@live    15:02 <> 8. 4. 2012      
NGA UNE EGZITONA NGA KOSOVA
 
 
 
      Gäste: zemra-te-don@live    23:20 <> 8. 4. 2012      
pershendetje e pershendes tezen time shum nga egzitona me nje keng teuta selimi si magnet klm klm .
 
 
 
      Gäste: ari-diti    0:10 <> 14. 4. 2012    Tirana  
pershendetje nga armiri dhe diti jeni shum te mir klm
 
 
 
      Gäste: ALI Mavraj    4:23 <> 16. 4. 2012    Tirana  
qe bre arta mir shnosh saradrani si tanaheret met te vjetra me gjithese nuk po te njoh nuk po me kujtohet kush je nese bon me dit kishe ba mir tung tung te pershendes
 
 
 
      Gäste: sejdijaj behar vitomirica    15:58 <> 18. 4. 2012      
hallo pershendetje nga behar sejdijaj nga wuppertali i gjermanis ju uroj emisjon te bukur edhe nese ban me pershendet Bacin Zheq edhe Familjen time te Dashur Nga Kosova naten e mir e kalofshitt mir
 
 
 
      Gäste: arta    22:40 <> 19. 4. 2012    Milan  
flm shum ali per pershendetjen tende.ju uroj te gjitha te mirat ty dhe gjith fshatit saradran.mendohu pak se egjen kush jam tung nga arta
 
 
 
      Gäste: Ali Mavraj    18:10 <> 20. 4. 2012    Tirana  
jo valla spo di kush je aje e saradranit a po nuk po di as e kahit je se me dit te kisha ngjoft hahahaha tung tung kallxom e kahit je qaoo te pershendes
 
 
 
      Gäste: arta    22:59 <> 30. 4. 2012      
hahahaha po valla bash e saradranit jom biem e mavrajve jom tash gjejum kush jam hahahahah te pershendes ty dhe hallen tande behijen
 
 
 
      Gäste: Ali Mavraj    5:30 <> 6. 5. 2012    Tirana  
po pe di tash ti je arta e faris te bacit nezir a po oki tash po te ngjo hahaha nuk me bike nermend tung tung e te fala tanve qka jan ne gurbet tung tung te pershendes
 
 

Schreibe einen Kommentar oder eine Beschreibung der Radio :
Wenn Sie möchten, fügen Sie neue URL-Adresse Radio, hinterlassen Sie bitte einen Kommentar in den Kontakten

Ihr Name : 2+2=    

Russland 128 kbit

 Зайцев FM - Electronic
Dj Fisun - History
Dj Fisun - History
Serbien 128 kbit

 NAXI CAFE RADIO by KBC NET (NAXI,Belgrade,Serbia, NAXI,Beograd,Srbija) - 128k
Avril Lavigne - Here's To Never Growing Up
Avril Lavigne - Here's To Never Gro...
United States 128 kbit

 PANDASHOWRADIO.COM - Pranks in spanish, live from Mexico City, feat. El Panda Zambrano.
Panda Show - Septiembre 01, 2014 - Repeticion
Panda Show - Septiembre 01, 2014 - ...
United States 128 kbit

 181.fm - The Eagle (Your Home For REAL Classic Rock!)
Foreigner - Hot Blooded
Foreigner - Hot Blooded
United States 128 kbit

 PONdENDS.COM | RADIO | REAL YAAD VYBEZ
Uber Life
Uber Life
Deutschland 128 kbit

 HIT104 - Your Top 40 Channel
One Republic - If I Lose Myself
One Republic - If I Lose Myself
United States 128 kbit

 Aardvark Blues FM
Magic Slim & The Teardrops - Treat Me The Way You Do
Magic Slim & The Teardrops - Treat ...
Frankreich 192 kbit

 PulsRadio - www.pulsradio.com - Dance Trance Techno House HandsUp - From France
Jus Jack - Stars (vocal Mix)
Jus Jack - Stars (vocal Mix)
United States 128 kbit

 HPR1: Traditional Classic Country from Heartland Public Radio
Rex Allen - Crying In The Chapel
Rex Allen - Crying In The Chapel
United States 32 kbit

 Republic Broadcasting Network
The Bob Tuskin Show W/ Bob Tuskin Hour 1
The Bob Tuskin Show W/ Bob Tuskin H...
Rumänien 128 kbit

 Radio Petrecaretzu www.radio-petrecaretzu.com Petrecere Populara Etno Manele Top 40
Dj Floryn Live 100% Radio Petrecaretzu Romania Www.radio-petrecaretzu.com Intens Popular Petrecere Populara Hore Sarbe Etno Manele Top 40
Dj Floryn Live 100% Radio Petrecare...
United States 128 kbit

 SomaFM presents: Indie Pop Rocks! [SomaFM]
Wild Belle - Take Me Away
Wild Belle - Take Me Away
United States 64 kbit

 KLUX 89.5HD - Good Company
Christopher Cross - Think Of Laura
Christopher Cross - Think Of Laura
Indien 24 kbit

 SUNNI GLOBAL VOICE (LIVE CHARCHA)
Live From Sgv Class Room
Live From Sgv Class Room
United States 48 kbit

 http://.norporchorusa.com
July-28-2014-anake-piangdin-woodside-letsget2thepointnow
July-28-2014-anake-piangdin-woodsid...


Neueste Kommentare:
antenne bayern 80er kulthits:
—Celbration for t...
radio waira 104.7 fm mocoa:
—Cubrimiento de waira.lucha del p...
max2music:
—Here is the corr...
radio magica 99.1 fm baja, desde sa...:
—Alguien me puede decir como escu...
la voz de jalapa fm.com-desde jalap...:
—van a transmitir el partido de l...
country hits radi...:
—Love "Middle of ...
radio 80 fm - radio anos 80 eightie...:
—Adorei a program...
selector anthony:
—Hi my name is An...
sensational radio soul:
—Station is jammin, nice mix of o...
radio bizzzzz hard rock:
—Hi, the radio is online :)  Geben Sie die Website:     Populäre:     Anzeige     FAQ  
login Online voice recorder unsere banner Kontakte
Registrieren Jetzt live!    
Passwort wiederherstellen station   urheberrecht
 
  0.1265 s.     Datenschutz   |   Web Design © www.pervii.com 2006-2014